KONGRES STAROSTŮ A PRIMÁTORŮ

kongres.png

Kongres celokrajského rozsahu se zaměřením na pomoc městům a obcím při získávání informací o aktuálních otázkách samosprávy, s možností diskuse a výměny názorů se zástupci exekutivy a dalších odborných institucí.
24. ročník se uskutečnil 29. 11. 2018 v Sanatoriích Klimkovice.

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje společně se Svazem měst a obcí ČR pořádají i v letošním roce již 24. ročník tradičního „Kongresu starostů a primátorů MS kraje“, který je letos vzhledem k aktuálním tématům otevřen účasti i zástupcům samospráv měst a obcí Olomouckého a Zlínského kraje.

Mezi tématy letošního kongresu budou např.:

  • Strategie řešení komunálních odpadů
  • téma „Sucho a jeho řešení“
  • Chytré město v chytrém regionu
  • blok témat MMR obsahující (Vize MMR k rozvoji regionů do r. 2030, Dotační tituly pro města a obce v gesci MMR, Současné a připravované iniciativy na podporu bydlení)
  • Příprava a záměry nového stavebního zákona
  • Program Restart a projekt Uhelná platforma

Mezi vystupujícími a diskutéry, s nimiž se budete moci setkat a účastnit se moderované diskuse budou např. náměstek pro řízení Sekce regionálního rozvoje MMR David Koppitz, výkonný ředitel Svazu měst a obcí ČR Pavel Drahovzal, náměstek pro řízení sekce vodního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR Aleš Kendík, primátorka Statutárního města Třinec Věra Palkovská a další.

Program je sestaven tak, aby nabídl zejména prostor pro diskusi, ve které mají zástupci obcí a měst možnost záměry exekutivy připomínkovat a vyjádřit své názory podložené přímým výkonem samosprávné funkce.

Partněři akce

  

 

Mediálním partnerem letošní konference je Magazín POSITIV Business and Style

  

https://magazin.positiv.cz/

 

Z Á V Ě R Y  2016

 

Kontaktní osoba: Ing. Radúz Mácha
tel: 777 192 014
e-mail: rmacha@msunion.cz

 

 

Dokumenty ke stažení:

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: