SHOOL FRIENDLY

logo.jpg

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s. vyhlašuje soutěž SHOOL FRIENDLY jako ocenění pro firmy, které
• spolupracují s různými typy škol v našem kraji, od školek po vysoké školy,
• propojují, sdílejí, posunují dále spolupráci firem a škol,
• ukazují cestu, motivují, inspirují, pomáhají měnit myšlení, převzaly
spoluzodpovědnost za budoucí generace.

Více informací naleznete na http://www.schoolfriendly.zombeek.cz/

 

Ocenění za rok 2017 získaly tyto společnosti:

ArcelorMittal Ostrava a.s.

Největší producent oceli na světě, u nás v MSK je to tradiční firma s novými přístupy. Získávají platinové ocenění za spolupráci se všemi stupni škol – od mateřských až po vysoké školy. Sponzorují řadu škol pro jejich dovybavení. Realizují širokou škálu aktivit, do které je zapojeno mnoho zaměstnanců. Z některých uvedu projekty pro mateřské školy – „Věda je náš kamarád“, výstava pro studenty ve Světě techniky – „Ocel materiál našeho bytí“, kde si s panem Lžičkou můžete vyrobit skutečnou lžičku jako upomínkový předmět anebo soutěž pro vysokoškoláky „Stavění mostů ze špejlí“. V MSK jsou těmi, kdo příkladně propojují všechny generace a tradiční řemeslo pojímají nově.

OSTROJ a.s.

Tradiční výrobce důlních zařízení a dalších strojních produktů. Firma získává zlaté ocenění za významnou spolupráci s třemi stupni škol od mateřských až po vysoké školy.  Ocenili jsme však především aktivity realizované ve třech nižších stupních. Tato firma zaujala svým osobním přístupem k celé spolupráci. Když nakupují stavebnice do školek a škol, vozí je sami zaměstnanci a nesou tak jméno své firmy mezi mládež a povídají si s žáky o technice. Zaměstnanci se také zapojili do pro projektu „Partnerská ZŠ“ od roku 2015, což je spolupráce s 6ti školami v roce kde zaměstnanci vedou kroužky Robotiky a vzájemně sdílejí své technické zkušenosti s žáky i učiteli. Zapojují se aktivně do soutěže „Zlatý pilník“ a „Kovo Junior“. Ve své spolupráci mají především kus srdce a hrdosti na svůj obor

FINIDR, s.r.o. 

Přední evropský producent knih, firma „XL“ v polygrafickém průmyslu, jak ji nazývá její majitel Jaroslav Drahoš. Jedná se o tradiční produkt – knihy, lidé ve firmě jsou však odborníci v netradiční technice a v přístupu k inovacím. Firma získává ocenění stříbrné, za významnou spolupráci se dvěma stupni škol, a to základními a středními. Pro žáky základních škol vedou kroužky raketových modelářů, podporují akce různých sdružení podporujících v dětech kladný přístup k technice. FINIDR je generálním partnerem Albrechtovy střední školy, kde v roce 2006 vybudovali nový obr polygrafie. Zaměstnanci se podílejí na výuce, učí učitele technickým znalostem z praxe a podporují soutěže, které škola má pro talentované studenty. Kromě toho podporují celou řadu neziskových organizací a zásobují školky zbytkovým materiálem z výroby knih a tím podporují kreativitu při práci s papírem. Firma je příkladná svým přístupem k regionu, ve kterém sídlí a zaměstnanci jsou součástí mnoha aktivit regionu.

mcePharma s.r.o. 

Česká společnost, která vyvíjí inovativní doplňky stravy a funkční potraviny. Všechny jejich formulace se opírají o nejnovější klinické a medicínské poznatky. Ve výrobě používají pouze špičkové aktivní látky a využívají moderní farmaceutické výrobní technologie. A právě tyto trendy využívají schopné a talentované lidi z vysokých škol, které firma vede svými praxemi k aplikovanému výzkumu. Společně se studenty patentují nové přípravky, vedou je k odborné práci a těm nejšikovnějším nabízejí i pracovním místo. Spolupracují velmi aktivně s 6ti vysokými školami. Přesto, že je firma řazena mezi malé podniky, jejich aktivity jsou výrazné a pomáhají tak hledat talenty a rozvíjet jejich pozitivní přístup k novým technologiím výroby a k aplikované vědě. Firma získává bronz.

Zvláštní ocenění udělujeme společnosti Utopia design s.r.o. – RESPIRO. Jedná se opět o malou firmu s velmi aktivním přístupem ke spolupráci s mládeží. Toto ocenění získávají za spolupráci se ZŠ Otická v Opavě, kde zapojili žáky, rodiče i učitele do výroby nábytku do venkovního altánku. Tento nábytek byl zhotoven ze starých palet a již použité elektroniky. Děti se zapojily do sběru tohoto materiálu a viděli, že se z materiálů, který chtěli vyhodit, dá vytvořit funkční a praktická věc. Toto zapojení mládeže vede k výchově k technické zručnosti i k šetrnému přístupu k životnímu prostředí.

Ceny byly předány na 18. ročníku slavnostního společenského galavečera Region pro sebe 2017.​​​​​​​

 

 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: