Zelená dohoda pro MSK

04.08.2020

 

Představitelé sedmi velkých podniků z Moravskoslezského kraje podepsali společnou deklaraci o podpoře transformace kraje k nízkouhlíkové a zelené ekonomice.

Společnou deklaraci podepsaly společnosti Al Invest Břidličná, tedy skupina MTX Group, dále Bonatrans Group, Brose CZ, Liberty Ostrava, Ostroj, Třinecké železárny – Moravia Steel a Vítkovice Steel.

Firmy, které podepsaly dohodu, zaměstnávají dohromady v současnosti v kraji více než 25 tisíc lidí a vytvářejí roční obrat v součtu více než 116 miliard korun. Přístup k deklaraci je otevřen rovněž ostatním.

Průmyslové podniky čekají při přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku opravdu velké investice. Proto uvítaly nabídku Evropské unie, která upravuje podmínky čerpání dotací tak, aby si na ně soukromé firmy mohly sáhnout. Ovšem aby peníze, které jsou na tyto projekty vyčleněné, nepropadly, bude nutné rychle přijít s kvalitními projekty. Proto jsme průmyslníkům nabídli při jejich přípravě pomocnou ruku,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Více ZDE

Dokumenty:

Iniciativa průmyslníků

Kraj s průmyslníky plánuje

Průmyslníci

 

 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: