Kongres starostů a primátorů MSK

Kongres starostů a primátorů MSK

29.11.2018

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje společně se Svazem měst a obcí ČR pořádají i v letošním roce již 24. ročník tradičního „Kongresu starostů a primátorů MS kraje“, který je letos vzhledem k aktuálním tématům otevřen účasti i zástupcům samospráv měst a obcí Olomouckého a Zlínského kraje.

Mezi tématy letošního kongresu budou např.:

  • Strategie řešení komunálních odpadů
  • téma „Sucho a jeho řešení“
  • Chytré město v chytrém regionu
  • blok témat MMR obsahující (Vize MMR k rozvoji regionů do r. 2030, Dotační tituly pro města a obce v gesci MMR, Současné a připravované iniciativy na podporu bydlení)
  • Příprava a záměry nového stavebního zákona
  • Program Restart a projekt Uhelná platforma

Mezi vystupujícími a diskutéry, s nimiž se budete moci setkat a účastnit se moderované diskuse budou např. náměstek pro řízení Sekce regionálního rozvoje MMR David Koppitz, výkonný ředitel Svazu měst a obcí ČR Pavel Drahovzal, náměstek pro řízení sekce vodního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR Aleš Kendík, primátorka Statutárního města Třinec Věra Palkovská a další.

Program je sestaven tak, aby nabídl zejména prostor pro diskusi, ve které mají zástupci obcí a měst možnost záměry exekutivy připomínkovat a vyjádřit své názory podložené přímým výkonem samosprávné funkce.

Konání kongresu se uskuteční v prostorách Sanatoria Klimkovice ve čtvrtek 29. listopadu od 9,00 hod.

Jeho termínové načasování bylo záměrně zvoleno tak, aby se jej mohli zúčastnit nově zvolení zástupci měst a obcí, kteří vzešli z nedávných komunálních voleb.

Podrobný program naleznete níže v příloze.

Mediálním partnerem letošní konference je Magazín POSITIV Business and Style

https://magazin.positiv.cz/

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: