OKD těžbu v r.2022 neukončí

12.04.2022

Původní záměr definitivního ukončení těžby uhlí v OKD do konce r. 2022 už neplatí. Představenstvo společnosti rozhodlo pokračovat v těžbě na v tuto chvíli jediné provozované kapacitě Dole ČSM ještě v prvním pololetí r. 2023. Černé uhlí z Dolu ČSM je v regionu důležité pro těžký průmysl i energetiku. Například Třinecké železárny nebo huť Liberty Ostrava ho potřebují pro výrobu koksu, který využívají k produkci surového železa. Na černé uhlí jede také jediná tuzemská elektrárna Dětmarovice, kterou na Karvinsku provozuje ČEZ.

Ministerstvo financí jako jediný akcionář OKD požádalo nové představenstvo a dozorčí radu OKD o zpracování analýzy podmínek možného pokračování těžby až do r. 2025. Takové řešení by si vyžádalo jednak nemalé investice a zároveň nutnost urychlení řady schvalovacích procesů umožňujících další těžbu. V případě možného dalšího prodloužení těžby by OKD muselo s přípravami začít nejpozději letos v červenci. Tiskovou zprávu z brífingu 11.4.2022 najdete zde

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: