Tieto Czech či Zlatá tretra pomáhají zviditelnit region

Tieto Czech či Zlatá tretra pomáhají zviditelnit region

10.12.2015

Oslavy pětadvaceti let existence Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje vyvrcholily na slavnostním galavečeru Region pro sebe, kde členové Sdružení také ocenili ty, kteří pomáhají zviditelnit region. Jsou mezi nimi například Tieto Czech či Zlatá tretra Ostrava. Šestnáctý ročník vánočního galavečera, který Sdružení každoročně pořádá, se konal 9. prosince 2015 v Park Inn by Radisson Hotelu Ostrava pod záštitou biskupa ostravsko-opavské diecéze Mons. Františka Václava Lobkowicze.

„Sešli jsme se tady dnes také proto, abychom poděkovali všem, kteří byli u zrodu Sdružení, kteří pro něj pracovali a finančně ho podporovali, protože výsledky pětadvacetileté práce jsou vidět. Přál bych si, aby všichni, kteří tady dnes sedíme, měli chuď dále pro tento kraj pracovat,“ řekl v úvodu galavečera prezident Sdružení Pavel Bartoš. Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák poznamenal, že Sdružení ani po dvaceti pěti letech nedocházejí nápady. Během společenského galavečera organizátoři vzpomínali na instituce a osobnosti, které měly historické zásluhy při vzniku Sdružení nebo při jeho činnosti v průběhu čtvrt století. V  průběhu akce rovněž Sdružení a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje ocenily ty, kteří přispívají k rozvoji kraje. Pro ocenění a diplomy si na pódium postupně přišlo celkem čtrnáct zástupců a představitelů firem, podniků, institucí i osobností.

V kategorii velký podnik dostaly ocenění za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje společnosti Tieto Czech  a Semperflex Optimit.  „Chtěl bych vám poděkovat, protože ocenění si velmi vážíme. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci rozvoji regionu i růstu konkurenceschopnosti nových oborů,“ řekl Petr Lukasík, generální ředitel Tieto Czech.  V kategorii malý a střední podnik si ocenění převzali představitelé firem BORCAD cz a Květoslav BAŠISTA - STROJÍRENSKÁ VÝROBA. Ve skupině vzdělávací instituce porota vybrala Vysokou školu podnikání a práva. 

V kategorii úspěšná akce v kraji uspěla Zlatá tretra Ostrava. Ve skupině města a obce zabodoval Bohumín. „Velmi nás těší, že i úspěchů našeho města si členové Sdružení povšimli a ocenili je. Patří za to dík všem obyvatelům i firmám ve městě a přispělo k tomu mimo jiné i to, že máme dobrého lídra,“ podotkl místostarosta Bohumína Lumír Macura.  V kategorii služby si ocenění odnesly společnosti POE EDUCO a HRAT.  Mimořádné ocenění dostala Anna Olszewska, bývalá generální konzulka Polské republiky v Ostravě. Vítězové v jednotlivých kategoriích jsou subjekty, které jsou známé, respektované a není pochyb o jejich kladném vlivu na své okolí a Moravskoslezský kraj.

Pamětní listy si odnesli také zástupci čtyř velkých firem v regionu - ostravské huti ArcelorMittal, společnosti OKD, Třineckých železáren a Biocelu Paskov. Tyto čtyři velké podniky zakládaly před 25 lety Sdružení a dodnes jsou jeho členy. Ani v roce 1990 a ani dnes jejich představitelé nepochybují o tom, že členství má smysl a přináší užitek.

Region pro sebe je tradičním předvánočním setkáním členů Sdružení, významných představitelů kraje, měst a obcí. Smyslem akce je poděkovat členům a partnerům Sdružení za spolupráci, popřát jim všechno nejlepší do nového roku, a podpořit tak neformálním způsobem regionální komunikaci.

V programu také vystoupila herečka Národního divadla moravskoslezského a držitelka divadelní Ceny Thálie Hana Fialová a zpívala mimo jiné Edith Piaf z fenomenálního představení Edith a Marlene. Závěrečné slovo patřilo jako každoročně biskupu Mons. Františku Václavu Lobkowiczovi. Akci finančně podpořily ze svých rozpočtů Moravskoslezský kraj a statutární město Havířov.

 

 

 

Zdroj

Mgr. Karin Pelikánová,

mediální zástupce Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

gsm: +420 606 127 049,

e-mail: karinpelikanova@seznam.cz 

 

 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: