Konference TRANSPORT se letos zaměří na financování dopravní infrastruktury v regionu v dalších letech

Konference TRANSPORT se letos zaměří na financování dopravní infrastruktury v regionu v dalších letech

29.10.2015

Po devatenácté se sejdou 4. listopadu letošního roku v Ostravě zájemci o rozvoj dopravy, dopravní infrastruktury a logistiky na mezinárodní konferenci TRANSPORT, kterou pořádá Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava.

K hlavním tématům letošního ročníku budou patřit priority dopravní infrastruktury Moravskoslezského kraje, jejich financování, dále spolupráce při řešení rozvoje dopravní infrastruktury s okolními příhraničními kraji na Slovensku a v Polsku a taképrojekty nadnárodního významu v regionu, týkající se vodní či železniční dopravy.

Dlouhodobým cílem konference, který byl definován téměř před dvaceti lety a zůstává nadále aktuální, je napojení moravskoslezského regionu na hlavní evropské dopravní cesty. Tento cíl je postupně naplňován.“ uvedl ředitel Sdružení Radúz Mácha. Rozvoj regionu je však kromě budované páteřní dopravní sítě podmíněn realizací a modernizací návazných dopravních projektů s republikovým nebo regionálním významem nejen na území České republiky, ale také sousedního Slovenska a Polska. „Proto je program letošního ročníku konference sestaven tak, aby reflektoval všechny tyto skutečnosti,“ dodal Radúz Mácha. Financování projektů dopravní infrastruktury do roku 2018 se zaměřením na Moravskoslezský kraj představí na konferenci Zbyněk Hořelica, ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury, o zapojení prostředků IROP pro pokračování modernizace krajské silniční sítě bude hovořit náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík. V programu nebudou chybět příspěvky hostů ze Slovenska a Polska.

„Letošní ročník konference TRANSPORT bude uspořádán mimo jiné pod záštitou Dana Ťoka, ministra dopravy ČR, Jána Počiatka, ministra dopravy, výstavby a regionálního rozvoje SR, dále Jiřího Ciencialy, zmocněnce vlády pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj, hejtmanů Moravskoslezského a Zlínského kraje a dalších,“ upřesnil Radúz Mácha. Finančně podpoří ze svých rozpočtů konferenci Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj a statutární město Ostrava.

Více informací o připravovaném programu je na stránkách www.transport-ova.cz.

 

Mgr. Karin Pelikánová

mediální zástupce Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje

gsm: +420 606 127 049

e-mail: karinpelikanova@seznam.cz

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: