Konference IFO se zaměří na podporu investic do kraje i exportu

Konference IFO se zaměří na podporu investic do kraje i exportu

03.10.2014

Konference IFO se letos zaměří na podporu investic do kraje, ale i exportu místních firem Hlavními tématy, kterým se bude věnovat konference „Investment & Business Forum" 2014 (IFO), je podpora podnikatelských aktivit s vyšší přidanou hodnotou, hledání cest k odstranění nedostatku technicky vzdělaných lidí a podpora exportu místních firem.

Ekonomická akce, kterou 8. října v hotelu Mamaison Business and Conference Hotel Imperial Ostrava pořádá Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, se koná letos již popatnácté. Scházejí se na ní ekonomové, byznysmeni i představitelé státní správy a samosprávy. Letošní ročník má také mimořádně bohatý doprovodný program. 

„IFO jsme letos orientovali trochu jiným směrem, než tomu bylo zvykem,“ řekl ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Radúz Mácha. Předchozí ročníky byly výhradně zaměřeny na podporu potenciálních investorů a prezentovaly především nabídku a příležitosti, které jim může Moravskoslezský kraj poskytnout. „Letošní ročník pojímáme šířeji, kromě tradičního zaměření budeme věnovat pozornost také podpoře exportu v nových aktuálních podmínkách a tématu přípravy pracovních sil v žádoucí profesní a kvalifikační struktuře. Mnohdy se totiž v praxi reálná poptávka nepotkává s disponibilní nabídkou. 

Kvalifikační struktura lidí, kteří odcházejí ze škol do praxe, neodpovídá požadavkům firem a podniků. Je proto nutné s tím něco udělat. Chceme tedy na konferenci nazvat věci pravými jmény a zejména hledat jejich řešení,“ upřesnil Radúz Mácha. 

Mezi vystupujícími se například objeví ředitelé agentur CzechTrade a CzechInvest, Radomil Doležal a Ondřej Votruba, předseda Asociace malých a středních podniků v ČR, Karel Havlíček, člen bankovní rady ČNB, Jiří Rusnok, obchodní rada Ruské federace v ČR, Sergej Stupar a mnoho dalších. Investiční fórum má také bohatý doprovodný program. 

Sedmého října probíhá v rámci konference podnikatelské setkání Business Day Kazachstánu. Je určeno těm, kteří chtějí spolupracovat s hospodářskými subjekty v Kazachstánu. Druhou doprovodnou akcí je Kulatý stůl Moravskoslezského a Ústeckého kraje, který organizuje vládní zmocněnec Jiří Cienciala v předvečer konference IFO 7. října V den konání konference, 8. října, probíhá Česko-ruské setkání podnikatelů formou takzvaného kulatého stolu. 

„Cílem akce je pomoci podnikatelům vytvářet vazby mezi regiony a využít jich ve vzájemně výhodné obchodní spolupráci,“ uvedl Radúz Mácha s tím, že ačkoli do jisté míry kolem nás probíhá obchodní válka mezi EU a Ruskem, nemělo by to být důvodem k tomu, abychom přetrhávali a nerozvíjeli svazky s Ruskou federací na úrovni regionů. Konference je finančně podpořena z rozpočtů Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy.

 

Zdroj:

Karin Pelikánová,
mediální zástupce Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.
gsm: +420 606 127 049
e-mail: karinpelikanova@seznam.cz

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: