VŠB-TUO popularizuje vědu a techniku

10.02.2020

Podívejte se na aktuální nabídkou programů, které VŠB-TUO nabízí základním a středním školám pro následující pololetí. Tyto aktivity slouží jednak k doplnění výuky o konkrétní poznatky v oblasti vědy, techniky a moderních technologií, ale především ke zvýšení zájmu o techniku obecně.

Kompletní nabídku programů, vč. informace o jejich obsahu, délce a pro koho jsou vhodné, najdete na stránkách www.zlepsisitechniku.cz

Vážení kolegové, příznivci a podporovatelé inovací, vědy a techniky,

dovolte, abych vás touto cestou seznámil s aktuální nabídkou programů, které VŠB-TUO nabízí základním a středním školám pro následující pololetí.

Novinky v naší nabídce:

- Energetická gramotnost – bez energie to nejde (přednáška)

- Jak se konstruují formule a auta (přednáška)

- Vývoj peněz na našem území (přednáška)

- Život s odpady (cyklus debat a workshopů pro SŠ a ZŠ)

- Jak se dělá geologická mapa (workshop)

- 5, 10 nebo 100 milionů let staré? Jak určujeme stáří hornin? (workshop)

- Robotika a mechatronika (workshop)

- Technické kroužky (zaměření Robotika a Elektromobilita)

Soutěže:

- KYBERSTOČ - soutěžní přehlídka v oblasti automatizace, mechatroniky, robotiky a SW systémů 10.3. na VŠB-TUO

- TRŽIŠTĚ NÁPADŮ - přehlídka vynálezů žáků ZŠ v rámci programu Třída vynálezců 26.3. na VŠB-TUO

- ZLEPŠI SI TECHNIKU - soutěž mladých popularizátorů vědy 27.4. na VŠB-TUO

- GEOLOGICKÉ KLADÍVKO - geovědní soutěž 30.4. na VŠB-TUO

Víkendové a prázdninové aktivity:

- Víkend s matematikou 22.2. - na VŠB-TUO (opakování matematiky pro žáky SŠ připravující se na maturitu nebo přijímačky)

- Letní škola MOFO 6.-12.7. - týdenní soustředění (pro potenciální účastníky matematických a fyzikálních olympiád)

- Letní škola ARCHITEKTURY 7.-10.7. na VŠB-TUO (pro SŠ zájemce o architekturu a English friendly komunikaci)

Konkrétním zájemcům (školám) jsme rovněž schopni sestavit program na míru podle jejich vlastních představ a požadavků buď u nás na univerzitě, nebo přímo ve škole.

Děkuji za přízeň i podporu a přeji pěkný den.

Ing. Jiří Arleth

Popularizace vědy a techniky