Setkání s experty OECD v sídle sdružení

18.11.2013

Dne 18. 11. 2013 proběhlo v sídle sdružení setkání s experty OECD. Setkání se uskutečnilo v rámci pracovní cesty expertů OECD po Moravskoslezském kraji za účelem sběru informací a podkladů k připravované případové studii o vysokém školství v rámci rozvoje Moravskoslezského kraje. Cílem studie je komplexní zmapování situace v našem regionu ve vazbě na ekonomický a sociální rozvoj vysokého školství. Studie by měla být podkladem pro strategická rozhodnutí MŠMT, které je zadavatelem studie, a měla by sloužit k dalšímu nasměrování politiky v oblasti terciálního vzdělávání. Ne setkání prezentovali zástupci MSPaktu zaměstnanosti důvody vzniku tohoto strategického partnerství v našem regionu, včetně jeho strategických priorit a procesu přípravy MSPaktu na příští plánovací období EU 2014 – 2020.