Seminář „Kariérové poradenství – nástroj rozvoje zaměstnanosti v regionu“

20.04.2015

15. 4. se ve spolupráci Svazu průmyslu a dopravy ČR, Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje a Moravskoslezského paktu zaměstnanosti uskutečnil seminář „Kariérové poradenství – nástroj rozvoje zaměstnanosti v regionu“ zaměřený na kariérové poradenství na školách ve vazbě na lepší uplatnění mladých lidí na trhu práce.

Seminář se konal za účasti Věry Palkové, náměstkyně hejtmana pro oblast školství. Kromě ní na semináři vystoupili se svými příspěvky a v rámci diskuze také zástupci škol, veřejné správy, personálních agentur a zaměstnavatelů působících v regionu.

Zástupci Moravskoslezského paktu zaměstnanosti na semináři prezentovali projekt „Síť služeb kariérového poradenství“, jehož cílem je usnadnit obyvatelům Moravskoslezského kraje identifikaci vlastního nadání a podpořit jejich včasné navedení na odpovídající dráhu profesního uplatnění a osobního rozvoje. Projekt je součástí aktualizovaného Integrovaného akčního programu ke zvýšení zaměstnanosti a lepšímu vzdělávání v MSK a strategie MSPaktu na roky 2015 – 2023.