Rozvoj spolupráce středních odborných škol a členských firem hospodářské komory

29.10.2018

Dne 22. října 2018 se ve spolupráci Moravskoslezského paktu zaměstnanosti a Okresní hospodářské komory Bruntál uskutečnil kulatý stůl na téma „Rozvoj spolupráce středních odborných škol a členských firem hospodářské komory“.

Zástupci MSPaktu účastníkům představili pilotní projekt ověření prvků duálního vzdělávání v MSK, výsledky dotazníkového šetření SP ČR ke stavu, potenciálu a bariérám rozvoje prvků duálního vzdělávání realizovaného v partnerství SOŠ a zaměstnavatelů“, praktickou příručku pro zapojení zaměstnavatelů do partnerství se SOŠ při uplatňování prvků duálního vzdělávání v praxi a možnosti finanční podpory počátečního odborného vzdělávání pro firmy. Zástupci MSPaktu zároveň nabídli všem účastníkům z řad zaměstnavatelů a SOŠ pomoc při zakládání a prohlubování partnerství za účelem zavádění prvků duálního vzdělávání a odborné přípravy žáků v prostředí firem.