Místopředseda Evropské komise jednal v Ostravě

19.07.2021

Frans Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise odpovědný za Zelenou dohodu pro Evropu navštívil Ostravu. Hejtman MSK Ivo Vondrák mu v ostravském Gongu  prezentoval 13 strategických projektů transformace regionu, které jsou v souladu s nově přijatým balíčkem fit for 55, který Evropská komise právě zveřejnila. Zavazuje se v něm k dalšímu snižování emisí do roku 2055.

"Je třeba změnit náš region. Změnit ho od těžby uhlí na těžbu dat. Všichni jsme zaznamenali klimatický balíček a jeho dopad. Jsou to úkoly, které nejsou vůbec jednoduché pro ČR, která je průmyslovou zemí. Budeme muset najít cesty, jak všechno vybalancovat," řekl Vondrák.

Zmíněných 13 strategických projektů najdete na odkaze zde.

Cesta má podle něj v kraji tři hlavní pilíře. "Máme tady univerzity, máme tady výzkum a vzdělávání na nejvyšší úrovni. Chceme podpořit malé a střední podniky jako nositele inovace. Musíme respektovat a zajistit transformaci těžkého průmyslu. Tyto tři věci tvoří trojšroubovici, kterou musíme využít a dotáhnou k dokonalosti. Je to na nás a moc jiných možností dnes nemáme," dodal hejtman.

Krátký brífink místopředsedy EK a hlavní body ekologického balíčku Evropské komise najdete na odkaze

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: