Memorandum o koordinaci po ukončení těžby uhlí

19.04.2021

Memorandum o spolupráci při transformaci území po ukončení těžby uhlí v Moravskoslezském kraji bylo podepsáno 15. dubna 2021 v Praze. Signatáři Memoranda jsou Moravskoslezský kraj, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, státní podnik DIAMO a krajská společnost Moravskoslezské Investice a Development. Následovat budou sanačně-likvidační práce a zpracování master plánů, které určí možnosti využití areálů dolů. Zároveň půjde o přípravu konkrétních nových transformačních projektů financovaných zejména z Operačního programu Spravedlivá transformace. Memorandum o spolupráci při transformaci území po ukončení těžby v Moravskoslezském kraji vytváří potřebný prostor pro systematickou koordinaci transformace pohornické krajiny, sdílení informací, přípravu konkrétních projektů a také zapojení potenciálních investorů do celého procesu. Oficiální tiskovou zprávu najdete ZDE

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: