Festival bezpečnosti

Festival bezpečnosti

30.05.2018

Dne 30.5.2018 proběhl „Festival bezpečnosti SECURITAS 21“, který organizuje pod záštitou našeho Sdružení naše členská organizace Bezpečnostně technologický klastr, z. s.

Festival bezpečnosti 2018 s atraktivním programem pro kluky i holky všeho věku se uskutečnil ve středu 30. května v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. 

„Loni jsme akci zaměřili hlavně na veřejnost. Letos jsme mírně změnili koncepci a na dopoledne jsme pozvali i základní a střední školy. Celý program jsme koncipovali tak, aby byl zajímavý pro širokou veřejnost a byl přínosem nejen pro žáky a studenty, ale aby na něm našly poučení a zábavu zejména rodiny s dětmi,“ prozradila Simona Guzdková, výkonná manažerka Bezpečnostně technologického klastru, který je pořadatelem této zábavně naučné akce.
Svou techniku, vozový park, ale i ukázky činnosti předvedla Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, Policie ČR, Městská policie Ostrava, Zdravotnická záchranná služba, OKD – Hlavní báňská záchranná stanice, ale také například Fakulta bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Lékařská fakulta Ostravské univerzity, ale i střední školy a další organizace a instituce, které se zabývají bezpečností. K mimořádně akčním nepochybně patřily ukázky záchrany z výšky v provedení lezeckých specialistů z hasičského záchranného sboru, výcviku a zásahu služebních psů městské policie, či letu a využití dronu při zajišťování bezpečnosti. Požární útok předvedli dobrovolní hasiči z Ostravy – Zábřehu.
„Festival nabídnul program pro odbornou a laickou veřejnost. Zábavnou formou problematiku bezpečnosti představil především dětem a mládeži, přiblížil pojmy jako safety nebo security, upozornil na nejnovější projekty zabývající se bezpečností, představil možnosti vzdělávání v tomto perspektivním oboru a posílil vztah hlavně mladých návštěvníků k technickému vzdělávání, tak potřebnému v našem kraji,“ vyjmenoval prezident pořádajícího klastru Miloš Kvarčák.
Záštitu nad festivalem převzali senátor Zdeněk Nytra, zmocněnec vlády pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský Jiří Cienciala, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátor Ostravy Tomáš Macura a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje.
„Když se lidí ptáme, co by se v Moravskoslezském kraji mělo zlepšit, aby se tu cítili opravdu spokojeně, zmiňují velmi často bezpečnost. Proto jsem rád, že u nás vznikl festival, který občanům ukáže, že jsou naši profesionálové na opravdu vysoké úrovni a že disponují špičkovou moderní technikou. Moravskoslezský kraj bezpečnostní složky významně podporuje, například minulý měsíc jsme předali krajské záchrance zásahová vozidla v hodnotě přes 24 milionů korun, policii jsme poskytli přes 15 milionů nejen na techniku, ale i na preventivní akce, investujeme i do našich hasičů tak, aby se občané kraje cítili opravdu bezpečně,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Více info zde

Dokumenty ke stažení:

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: