6. ročník AHOL´S Amazing Race – Cesta do minulosti

25.09.2021

Dne 24. září 2021 se již tradičně AHOL – Střední odborná škola, s. r. o. proměnila v anglicky mluvící svět. Již 6. ročník soutěže Amazing Race s názvem „A journey to the past“ se letos tematicky zaměřil na historii anglicky mluvících zemí jako je Anglie, Austrálie, USA a dalších.

Soutěžící ze základních škol nejprve zvládli vědomostní test z historie anglicky mluvících zemí – samozřejmě v angličtině. Týmy základních škol poté pokračovaly v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde získávaly šeky hodnot odpovídajících jejich vědomostem a znalostem. Ve škole je tak čekali piráti, vikingští bojovníci, indiáni a další. V průběhu dne se mohli soutěžící vyfotit ve fotokoutku a občerstvit se typickým americkým jídlem. Po sečtení zisku bodů vyhlásili moderátoři akce výsledky a soutěžícím byly předány ceny.

Uspořádání soutěže umožnila nejen podpora Statutárního města Ostravy, ale také městského obvodu Ostrava Vítkovice. Poděkování patří také České průmyslové zdravotní pojišťovně a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje.