Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

03.11.2016

Milí diváci, milí přátelé Národního divadla moravskoslezského, měsíc listopad bude v NDM ve znamení setkání, návratů a loučení…

Ve dnech 6. – 28. listopadu 2016 se uskuteční již 7. ročník festivalu ostravských divadel OSTRAVA V PRAZE. Program celého festivalu je vyvrcholením celoročního společného projektu ostravské kulturní scény Shakespeare Ostrava 2016. Národní divadlo moravskoslezské se účastní festivalu dvěma svými inscenacemi (z toho jedna vznikla ve spolupráci se Starou arénou). Přijměte tedy mé osobní pozvaní do Divadla na Vinohradech na VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ (6. listopadu) a do Reduty, kde se odehraje představení inscenace HAPRDÁNS neboli HAmlet PRinc DÁNSký (10. listopadu).

 

U příležitosti premiéry inscenace baletu DVA SVĚTY / JEDEN SVĚT se setkáme 11. listopadu v KNIHCENTRU s Vlastimilem Harapesem, který se dne 12. listopadu ve foyeru Divadla Jiřího Myrona bude také účastnit otevřené baletní zkoušky. Na obě akce jste srdečně zváni a rozhodně si pak nenechte ujít 17. listopadu premiéru! Výjimečnost této inscenace spočívá ve spojení světově uznávaných tvůrců Jiřího Kyliána, Ohada Naharina a Itzika Galiliho, kteří ve složeném večeru každý svým vlastním a neopakovatelným způsobem naznačují rozmanité směry vývoje současného baletu.

 

V měsíci listopadu se setkáme v našich prostorách se vzácnými hosty. NDM se stalo jedním z míst, kde se budou realizovat projekty festivalu soudobé hudby HUDEBNÍ SOUČASNOST. Také k nám opět zavítá profesor Martin Hilský – svým odborným výkladem bude totiž doprovázet projekt Daniely Jirmanové ČECHY LEŽÍ U MOŘE ANED REFLEXE ČECH V SHAKESPEAROVĚ DÍLE. Na závěr měsíce listopadu k nám pak přijedou přátelé z RESPEKT TOUR 2016, aby debatovali o Evropě na rozcestí.

 
Budete-li chtít do Divadla Jiřího Myrona zavítat i Vy, zarezervujte si prohlídku v rámci NOCI DIVADEL 2016. Hlediště, jeviště, šatny, zkušebny… To vše již znáte… My vám však ukážeme to, co bylo doposud diváckému oku skryto. Pozor, zbývá několik posledních míst!
 

Na repertoár opery se po delší odmlce vrací ANNA BOLENA. Návrat druhé manželky Jindřicha VIII. oslavíme opravdu velkolepě! Jako odběratelé našeho newsletteru máte možnost získat 2 vstupenky s 50% slevou – tedy 1 + 1 VSTUPENKU ZDARMA na listopadová představení. Heslo v pokladně předprodeje zní: Anna Bolena – newsletter.

 
Závěr patří loučení. Loučení se dvěma inscenacemi – tou první je jazzová opera TŘI PŘÁNÍ aneb VRTKAVOSTI ŽIVOTA (derniéra 6. listopadu), tou druhou severský thriller LESÍK (derniéra 10. listopadu). Obě inscenace jsou velmi mimořádné, velmi specifické – byla by škoda o tyto kulturní zážitky přijít!
 
 
S přáním krásných podzimních dnů
 
 
Mgr. Marcela Bednaříková
Tisková mluvčí a PR
 
 
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
příspěvková organizace statutárního města Ostrava
Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava
GSM: +420 774 997 516

 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: