Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

21.10.2016

Milí diváci, milí přátelé Národního divadla moravskoslezského, srdečně Vás zveme na následující program pomocí slov těch nejpovolanějších…

 
 
 
 
 
„Navštivte,“ provolával barevný prospekt, „klimatické lázně Džbery pod Skálou…“
(Karel Poláček)
Ano! Navštivte světově proslulé lázně Džbery pod Skálou a místní vyhlášený Hostinec U kamenného stolu. Tato česká humoristická klasika bude skutečným relaxem pro Vaši duši, masáží pro bránice i prostorem k zamyšlení nad tím, jak je v životě často nejkrásnější to nejobyčejnější a nejjednodušší. Můžete se těšit na dramatizaci Arnošta Goldflama v režii Tomáše Jirmana a také živou kapelu hrající jeden evergreen za druhým – již 27. října 2016 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.
 
„Lidé můžou říkat, že neumím zpívat, ale nikdo nikdy nemůže říct, že jsem nezpívala.“
(Florence Foster Jenkinsová)
Komedie o nejtragičtější operní zpěvačce všech dob je inspirována příběhem zpěvačky Florence Foster Jenkinsové (1868–1944), která věřila ve svůj úžasný soprán, přestože ve skutečnosti zpívala příšerně falešně. Se zpěvačkou (v hlavní roli Alexandra Gasnárková) se můžete setkat v komedii JE ÚCHVATNÁ! od 3. listopadu 2016 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.
 
„Hudba této opery pracuje s jazzovými prvky a vytváří zde pozoruhodný, barevný a kolážovitý svět na hranici reality a nespoutané fantazie…“
(Jiří Nekvasil)
O jaké opeře je řeč? TŘI PŘÁNÍ aneb VRTKAVOSTI ŽIVOTA! Operu napsal Bohuslav Martinů na sklonku dvacátých let 20. století, kdy pod vlivem „jazzového opojení“ zvolil velice netradiční nástrojové obsazení, a navíc se pokusil o propojení opery s médiem němého filmu. Ať už jste tedy operní nadšenci, nebo operní začátečníci, tato opera Vás nadchne! Ale pozor – hrajeme již pouze 2x (26. 10. a 6. 11.).
 
„Fantom opery je a zůstane slavný, ale skutečné životní dílo se mi povedlo, když jsem dokončil svůj milovaný Sunset Boulevard.“
(Andrew Lloyd Webber)
Příběh o slávě i jejím stínu je skutečně jedním z nejlepších muzikálů Andrewa Lloyda Webbera. Norma Desmond (Hana Fialová / Katarína Hasprová), bývalá hvězda němých filmů, touží po velkém návratu. Podaří se jí to? Nejenom o tom je muzikálový šperk SUNSET BOULEVARD. Přijďte 30. 10. a 9. 11. do Divadla Jiřího Myrona – jako odběratel našeho newsletteru dokonce se vstupenkami s 20% slevou! Heslo v pokladně NDM: Sunset Boulevard newsletter.
 
„Vždy jsem měl tuhle touhu dávat a pomáhat.“
(Michael Jackson)
Havířovská fotografka Lucie Maceczková společně s ostravským fotografem Martinem Glatznerem vytvořila soubor černobílých fotografií čtyř tanečníků souboru baletu NDM – tak vznikl kalendář Balet pro život 2017. Podstatnou informací je, že zakoupením kalendáře podpoříte částkou 100 Kč Kliniku hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. Nástěnný velkoformátový A2 kalendář si můžete za 300 Kč zakoupit v předprodeji NDM na ul. Čs. legií již v těchto dnech. Vernisáž fotografií z kalendáře Balet pro život 2017 se uskuteční ve foyeru Divadla Jiřího Myrona dne 17. listopadu 2016 od 17.00 hodin.
Děkujeme, že pomáháte s námi!
 
 
S přáním krásného dne
 
 
Mgr. Marcela Bednaříková
Tisková mluvčí a PR
 
 
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
příspěvková organizace statutárního města Ostrava
Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava
GSM: +420 774 997 516
 
 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: