Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

19.04.2018

Milí diváci, milí přátelé Národního divadla moravskoslezského,

posledním činoherním titulem, který činohra NDM uvede v sezóně 2017/2018 na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava, je česká premiéra inscenace ŘEČI LÉČÍ. Hra vypráví silný příběh, který vychází z reálných historických událostí – strhujícího milostného příběhu mezi Sabinou Spielreinovou a Carlem Gustavem Jungem a postupného (ale tvrdého) rozkolu mezi Jungem a Sigmundem Freudem. Inscenaci poprvé nastuduje se souborem činohry jeho nový šéf Vojtěch Štěpánek, jenž se své funkce ujal začátkem tohoto roku. Česká premiéra se uskuteční již 20. dubna!

V přípravách je také nejhranější opera světa podle románu Alexandra Dumase ml. Dáma s kaméliemi – LA TRAVIATA. Chcete-li se o opeře dozvědět více, jste srdečně zváni 26. dubna v 16 hodin do Domu knihy Knihcentrum. Bude se na Vás těšit režisérka inscenace Bohuslava Kráčmarová, představitelka hlavní role Violetty Valéry Veronika Holbová a dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
 
 
Prodej PŘEDPLATNÉHO zahajujeme 23. dubna 2018. Předplatné si můžete sjednávat osobně (v pokladně prodeje předplatného na Smetanově náměstí 8b), telefonicky či e-mailem.
Připravili jsme pro Vás jedinečnou předplatitelskou nabídku. V jubilejní 100. sezóně Národního divadla moravskoslezského uvidíte pouze premiérové tituly, které se během předchozích 99 sezón neobjevily na repertoáru našeho divadla
 
Máme pro Vás také připravenou SOUTĚŽNÍ OTÁZKU O PREMIÉROVÉ PŘEDPLATNÉ!
 
Které z těchto titulů NEBYLY uvedeny za 99 sezón v NDM a diváci je NEUVIDÍ ani ve 100. sezóně?
Madame Favart (Jacques Offenbach) ● Mrtvé město (Erich Wolfgang Korngold) ● Odcházení (Václav Havel) ● Kamenný kvítek (Sergej Prokofjev) ● Velkovévodkyně z Chicaga (Emmerich Kálmán) ● Perikles (William Shakespeare) ● Zpěvák z Mexika (Francis Lopez) ● Bílá paní (François Adrien Boieldieu) ● Svěcení jara (Igor Fjodorovič Stravinskij) ● Tristan a Isolda (Richard Wagner) ● Andělé mezi námi (František Langer) ● Bajadéra (Ludwig Minkus) ● Chicago (John Kander) ● Vzpoura not (Bohuslav Martinů) ● Dívka ze zlatého západu (Giacomo Puccini) ● Šroub (Dmitrij Šostakovič) ● Sweeney Todd (Stephen Sondheim) ● Ten, který dostává políčky (Leonid Nikolajevič Andrejev) ● Na šachtě (František Sokol-Tůma) ● Hry o Marii (Bohuslav Martinů)
 
Své odpovědi zasílejte do 31. května 2018 na adresu soutez@ndm.cz. Držíme Vám palce!
 
 
Dovolte nám, abychom Vás pozvali také na poslední ostravské uvedení opery Benjamina Brittena ZNEUCTĚNÍ LUKRÉCIE (The Rape of Lucretia). Námětem této dvouaktové opery se stal antický příběh odehrávající se 500 let před naším letopočtem, který byl poprvé zachycen v Liviových dějinách. Jde o příběh Lukrécie, manželky římského generála Tarquinia Collatina, která byla znásilněna synem posledního etruského vladaře Sextem Tarquiniem a po tomto činu spáchala sebevraždu… 
Mimořádným bonusem pro všechny odběratele newsletteru je 20% zvýhodnění vstupného na poslední uvedení této opery v Ostravě 17. května 2018; heslo pro nákup v pokladně prodeje zní „LUKRÉCIE“.

 

 

Se srdečným pozdravem
Marcela Bednaříková
 
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
příspěvková organizace statutárního města Ostrava
Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava
+420 596 276 111
sekretariat@ndm.cz
www.ndm.cz

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: