Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

09.04.2018

Milí diváci, milí přátelé Národního divadla moravskoslezského,

„jste povoláni jako porota – laičtí soudci, kteří budou dnes přítomni soudu nad Larsem Kochem. Zákon vás vybavil mocí rozhodnout o osudu tohoto muže. Prosím, berte tuto odpovědnost vážně. Na konci tohoto procesu budete muset hlasovat a já oznámím rozhodnutí, ke kterému dojdete…“ 
Již dnes večer uslyšíte tato slova – neboť se odehraje na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava premiéra inscenace TEROR, kde diváci na závěr dvouhodinového dramatu ze soudní síně hlasují o vině či nevině ve zde řešeném případu. Výsledek hlasování bude po každém představení doplněn do mezinárodní databáze na www.terror.theater.
„Někdy člověk musí provést něco neodpustitelného, aby mohl dál žít.“
Druhým činoherním titulem na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava je inscenace ŘEČI LÉČÍ, kterou uvedeme 20. dubna. Hra vypráví silný příběh, který vychází z reálných historických událostí. Vše začíná v roce 1904, kdy Carl Gustav Jung, zatím ještě nepříliš slavný lékař, pracuje jako klinický psycholog ve švýcarské psychiatrické léčebně Burghölzli. Děj začíná nabírat na obrátkách, když se do jeho péče dostane pacientka, na niž dlouho čekal. Tou je Sabina Spielreinová, dívka rusko-židovského původu se záchvaty hysterie… Tuto inscenaci poprvé nastuduje se souborem činohry jeho nový šéf Vojtěch Štěpánek, jenž se své funkce ujal začátkem tohoto roku.
„Náměstí v Barceloně ožívá, přichází hospodský Lorenzo s dcerou Kitri, která otce prosí, aby jí koupil vějíř. Ten souhlasí – pod podmínkou, že mu dívka s vějířem zatančí. Během tance se objevuje bohatý Gamacho, je okouzlen krásou Kitri a žádá otce o její ruku; Lorenzo souhlasí. Přichází však lazebník Basil, který se dívce zamlouvá mnohem více, a oba mladí lidé spolu tančí…“
Tak začíná balet DON QUIJOTE, kde se v nové roli choreografa celovečerního baletu poprvé představí vynikající první sólista Baletu pražského Národního divadla Michal Štípa. Jste srdečně zváni 12. dubna!
Rádi bychom Vám také připomněli, že se v listopadu objevila na našem jevišti poprvé dramatizace slavné literární klasiky – románu Gustava Flauberta PANÍ BOVARYOVÁ.
Mimořádným dubnovým bonusem pro všechny odběratele newsletteru je 20% zvýhodnění na všechny reprízy této inscenace do konce sezóny – heslo pro nákup v pokladně prodeje zní „BOVARY“.
Závěrem posíláme skvělou informaci – právě vyšla BROŽURA s informacemi k předplatnému na 100. divadelní sezónu 2018/2019. Prodej předplatného zahájíme 23. dubna 2018. Předplatné si můžete sjednávat osobně (v pokladně prodeje předplatného na Smetanově náměstí 8b), telefonicky či e-mailem.
Připravili jsme si pro Vás jedinečnou předplatitelskou nabídku. V jubilejní 100. sezóně Národního divadla moravskoslezského uvidíte pouze premiérové tituly, které se během předchozích 99. sezón neobjevily na repertoáru našeho divadla. 
Opět Vám nabízíme širokou skupinu předplatitelských skupin a je jen na Vás, zda budete vybírat podle žánru, divadla, hracích dnů, hodiny začátku představení anebo si vybere premiérové předplatné.
 
Se srdečným pozdravem
Marcela Bednaříková
 
NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ
příspěvková organizace statutárního města Ostrava
Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava
+420 596 276 111
sekretariat@ndm.cz
www.ndm.cz
 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: