Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

Zprávy z Národního divadla moravskoslezského

01.06.2017

Milí diváci, milí přátelé Národního divadla moravskoslezského, statutární město Ostrava slaví mimořádné výročí 750 let od první písemné zmínky a Národní divadlo moravskoslezské se do těchto oslav hodlá připojit mimořádnou kulturní akcí nazvanou NÁVŠTĚVA CÍSAŘE V OSTRAVĚ ANEB TENTOKRÁT PŘIJDE I SISSI!!! Prožijte s činohrou NDM odpoledne a užijte si dosyta historie na vlastní kůži s celou rodinou!

kce začíná 3. června 2017 v 15 hodin na hlavním nádraží, kde společně s Ateliérem pro děti a mládež při NDM přivítáme Františka Josefa I. Díky Dopravnímu podniku Ostrava se pak budete moci projet s císařem historickou tramvají, poté následuje oficiální přivítání císaře a jeho doprovodu u katedrály Božského Spasitele za účasti Klubu českých velocipedistů v Hrabové a Operního studia NDM.

 
Následovat bude menší zastavení v Klubu Atlantik, jenž se na jedno odpoledne promění ve vídeňsky laděnou kavárnu z přelomu století a kde také proběhne soutěž o nejlepší vídeňský štrůdl.
 
Krátce po šestnácté hodině se vydá průvod do Husova sadu, kde budeme očekávat příjezd arcivévodkyně Žofie z Jiráskova náměstí v doprovodu Klubu vojenské historie Ostrava a vydáme se směrem k Nové radnici na Prokešovo náměstí. Zastavení u Nové radnice proběhne přibližně v 17 hodin. Zde se uskuteční oslavná salva vojáků a slavnostní předání dekretu velocipedistům k výročí založení jejich klubu.
 
Poslední přesun průvodu bude do Komenského sadů, kde přibližně v 17.30 celá akce vyvrcholí.
 
 
Hlavní inspirací pro tuto historickou akci je kromě návštěvy z roku 1906 i divadelní hra Viliama Klimáčka SISSI (ÚTĚKY ALŽBĚTY RAKOUSKÉ), která bude v české premiéře uvedena 8. června v Divadle Jiřího Myrona. V titulní roli Sissi se představí Pavlína Kafková s věrnou společnicí Petrou Lorencovou coby Idou Ferenczyovou a nebudou chybět další členové císařské rodiny – Petr Houska jako císařpán František Josef I., tchyně a věčná rivalka arcivévodkyně Žofie v podání Marie Logojdové, problematického syna korunního prince Rudolfa ztvární David Janošek. Ozvěny vídeňského valčíku a nekončícího putování pro vás režijně připravuje umělecký šéf činohry Peter Gábor.
 

Současně je již také v přípravách inscenace LAZEBNÍK SEVILLSKÝ!!!, který se do Ostravy vrací po patnácti letech! Přijďte na předpremiérovou besedu k této nové opeře, kde Vám prozradíme, jak tato inscenace vzniká… Těšit se můžete na setkání s režisérem Ondřejem Havelkou a představiteli hlavních rolí – Veronikou Holbovou (Rosina) a Svatoplukem Semem (Figaro). Budeme rádi, když přijdete 5. června v 17 hodin do hudebního oddělení Knihovny města Ostravy.
 
 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: