Výstava ŽIVOT BEZ BARIÉR pomáhá nejen handicapovaným ale také seniorům!

01.11.2017

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Odpovědi na tyto a další otázky najdete na 6. ročníku výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR, která se koná 10. – 12. listopadu na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?  Odpovědi na tyto a další otázky najdete na 6. ročníku výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR, která se koná 10. – 12. listopadu  na  výstavišti Černá louka v Ostravě.

Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti. Na výstavě najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, schodolezy, možnosti trávení volného času a cestování, širokou škálu ortopedických a kompenzačních pomůcek, vozíčků a chodítek.

Na  výstavě se  prezentují  výrobci,  prodejci,  distributoři i organizace z neziskového sektoru.  Život  bez  bariér se letos  bude   věnovat  i celiakům  a  odborníci  poradí, jak s celiakií  žít.  Chybět  nebudou  ani poradny pro handicapované a pro seniory, a také aktuálně nabízené pracovní pozice pro znevýhodněné v Moravskoslezském kraji.

Na pódiu je připravený bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů nebo  si  vyzkoušet  Taoistické tai chi. Představí se projekt Expedice Přes Bar, kteří se podělí o své zážitky z cest. Nebudou chybět ani pěvecká a taneční vystoupení.

V sobotu si můžete dát „Kafíčko s Vlaďkou Dohnalovou“, která ve svém pořadu přivítá zajímavé hosty – MUDr. Radima Uzla, uznávaného sexuologa, Mgr. Ondřeje Teichmanna (eHelper systém prevence a péče pro seniory a osoby s hendikepem), paní Janu Pagáčovou (místostarostka MO Mariánské Hory a Hulváky) nebo Mgr. Marcelu Dytkovou (poradkyně pro partnerské vztahy). Bude se na Vás těšit i Městská policie ČR, která zde bude mít spoustu věcí pro děti - omalovánky, kvízy a testíky. Na jejich stánku najdete ukázky výstroje a výzbroje, spoustu informací o prevenci kriminality v Ostravě, a také si zde můžete nechat bezplatně označit jízdní kolo a kompenzační pomůcky (invalidní i speciální vozíky, schodolezy apod.) syntetickou DNA. Na výstavě si můžete prohlédnout vystavené obrazy Nakladatelství tělesně postižených malířů malujících ústy a nohama (UMÚN).

V neposlední řadě  mohou   návštěvníci shlédnout expozice chráněných dílen spojené s prodejem jejich výrobků.
Záštitu nad výstavou převzala  ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová, také náměstek hejtmana Moravskoslezskéhokraje Jiří Navrátil a primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA.

Výstava Život bez bariér bude probíhat společně s výstavou s názvem KREATIV, která nabídne nepřeberné množství workshopů, korálků, látek, materiálů a pomůcek pro tvoření.

Obě výstavy za jedno vstupné.

10. 11.   10:00 - 18:00 hod.
11. 11.   10:00 - 18:00 hod.
12. 11.   10:00 - 16:00 hod.

Vstupné:  Dospělí                                          90,- Kč
Důchodci, studenti, děti,                                  50,- Kč