Výstava Středoškolák, vysokoškolák Vám pomůže a poradí nejen při výběru střední školy

24.11.2017

Ve dnech 1. – 2. prosince 2017 se na Výstavišti Černá louka koná 25. ročník výstavy Středoškolák, vysokoškolák. Výstava je určená absolventům základních a středních škol, především žákům devátých tříd, kteří stojí před rozhodnutím o svém budoucím profesním uplatnění. Souběžně bude probíhat výstava nejen pracovních příležitostí PRO JOB.

Na výstavě se bude prezentovat mnoho různých typů škol - střední, vysoké a jazykové školy a školská zařízení.

Představí se pestrá nabídka především středních škol -  obchodní akademie, gymnázia, střední odborné školy – zdravotnické, hotelové školy, zemědělské, lesnické, dopravní, ochrany majetku a další. Návštěvníci zde najdou nejžádanější obory na trhu práce, kterými jsou hlavně technické obory, které nabízí průmyslové školy – stavební, elektrotechnické.

Prezentovat se zde budou střední školy nejen z Ostravy a blízkého okolí, ale i specializované školy z ostatních koutů republiky.

Žáci, studenti, absolventi i jejich rodiče zde získají komplexní přehled a aktuální informace o možnostech studia přímo od zástupců škol. Dozvědí se o novinkách a trendech ve vzdělávání a na trhu práce. Svůj stánek zde bude mít Úřad práce ČR – krajská pobočka v Ostravě – IPS pro volbu povolání, kde mohou získat aktuální informace o poptávce pozic na trhu práce, Student agency nabídne možnost studia i práce v zahraničí a Dům zahraniční spolupráce má na starosti řadu mezinárodních programů a realizuje aktivity vztahující se k oblasti podpory vzdělávání.

Výstavu zpestří ukázky výsledků prací studentů, semináře, poradny a jiné zajímavosti jak pro studenty, tak pro pedagogy.

V rámci doprovodného programu bude na pódiu přehlídka nejrůznějších oborů. Přednášky na téma výměnné pobyty, studium v zahraničí. Putovní výstava MNICHOV – OKUPACE – OSVOBOZENÍ. Klub zaměstnavatelů předá ocenění DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI  středním školám v Moravskoslezském kraji. Toto ocenění udělují významní zaměstnavatelé středním školám, které nejlépe připravují své absolventy na zaměstnání.

Souběžně bude probíhat výstava PRO JOB. Cílem výstavy je nabídnout co nejširšímu spektru lidí možnosti práce, brigád, rekvalifikací, školení a jiných vzdělávacích nebo pracovních pobytů.

Výstava nabízí ojedinělou příležitost jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Uchazeči o povolání mají možnost osobně se setkat se zástupci firem a dostat tak kvalitní a srozumitelné informace o firmě a dané pracovní pozici. Zaměstnavatelé tak zároveň přicházejí do prvního kontaktu se svými potenciálními zaměstnanci.

Na výstavě se budou prezentovat firmy a společnosti nabízející práci v tuzemsku i v zahraničí, pracovní a personální agentury, vzdělávací a rekvalifikační agentury, úřad práce a jiné nabídky stáží a stipendií.

Vstupné: ZDARMA

Pátek     09:00 - 18:00 hod., Sobota   09:00 - 14:00 hod.

Radka Vrublová tel.: +420 596 167 145, +420 723 982 003