Olympijský festival

Olympijský festival

08.02.2018

Projekt Olympijský festival se vrací do Ostravy už podruhé, byť pod jiným názvem – premiéra tehdejšího Olympijského parku se uskutečnila v rámci olympiády v Riu de Janeiro 2016. Tentokrát v Ostravě a čtyřech lyžařských střediscích Moravskoslezského kraje vyroste zimní areál u příležitosti olympijských her v Pchjongčchangu 2018.

LOKALITA

Hlavním centrem ostravského festivalu bude OSTRAVAR ARÉNA, jedna z největších víceúčelových hal v České republice a zároveň domácí hala hokejového týmu HC Vítkovice Ridera. Na Masarykově náměstí vyroste Korejská vesnička a program zasáhne i do čtyř lyžařských středisek v Jeseníkách a Beskydech – Bílé, Karlova, Kopřivné a Mostů u Jablunkova, kde se mohou návštěvníci věnovat nejen alpskému lyžování a snowboardingu, ale i netradičnímu kitingu či fatbiku.

Orientační plán

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD

OTEVÍRACÍ DOBA

Olympijský festival Ostrava 2018 ožije olympiádou po celých 17 dní, sportoviště budou otevřena pro veřejnost každý den v termínu 9. 2. až 25. 2. 2018.

Neděle-Čtvrtek: 9:00-19:00
Pátek-Sobota: 9:00-21:00

Návštěvníci mohou každodenně využívat vybraná sportoviště, která si budou moci rezervovat prostřednictvím online formuláře (bude k dispozici 2. února 2018). Rezervace se provádí v sekci Program - Typ aktivity - Rezervace.

Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm a senioři mají vstup zdarma.

SPORTY

Návštěvníci Olympijského festivalu Ostrava 2018 si mohou vybrat z mnoha olympijských i neolympijských disciplín, a to jak zimních, tak i letních. Nadšenci se mohou těšit na tradiční sporty jako je běh na lyžích, biatlon, curling, krasobruslení, lední hokej či rychlobruslení, ale mohou si na vlastní kůži vyzkoušet i netradiční ledolezectví a sněžnice nebo si zblízka prohlédnout závodní čtyřbob, skeleton a saně. Součástí Olympijského festivalu Ostrava 2018 budou čtyři lyžařská střediska (Bílá, Karlov, Kopřivná a Mosty u Jablunkova), která jistě potěší příznivce alpského lyžování, běhu na lyžích, biatlonu, fatbiku, kitingu, lyžařskému orientačnímu běhu, skicrossu, skialpinismu, snowboardingu i snowboardcrossu. V programu Olympijského festivalu nebudou chybět také zástupci letních sportů, např. atletika, florbal, hokejbal, korfbal, rope skipping či taekwondo.

Více o programu sportovišť naleznete v oficiální brožuře Olympijského festivalu 2018.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Součástí Olympijského festivalu Ostrava 2018 bude také bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na autogramiády sportovců či exhibice vybraných sportů. Sportovní fanoušci jistě ocení fanzónu, kde budou moci na velkých LED obrazovkách sledovat přímé přenosy z Pchjongčchangu a fandit českým reprezentantům.

- 9. 2. Slavnostní zahájení - uskuteční se v 11.00 hod v OSTRAVAR ARÉNĚ

- 11. 2. Raškův den - celodenní program se bude nést ve znamení 50. výročí zisku zlaté medaile skokana na lyžích Jiřího Rašky v Grenoble 1968. Bude vypraven speciální vlak z Prahy do Brna, přímo na Výstaviště.

- 10. – 11. a 17. – 18. 2. Krasobruslení hvězd v Brně  – Jedná se cca o 30 minutové bloky, které si můžete rezervovat na 30 minut. Naučíte se bruslit a na závěr si zabruslíte s některou z krasobruslařských celebrit.

- 14. 2. Paralympijské dny - Připraveny jsou sporty pro handicapované.

- 17.- 18. 2. Raškohrátky

V Ostravě bude zajímavostí komentovaný trénink A-týmu HC Vítkovice Ridera.

DOPRAVA

OSTRAVAR ARÉNA se rozkládá vedle tramvajové zastávky SPORT ARÉNA. Ze stanice Ostrava-Hlavní nádraží využijte tramvajovou linku č. 2, z nádraží Ostrava-Svinov vedou tramvajové linky č. 3 a 7.

Ve spolupráci s OSTRAVAR ARÉNOU byla vyřešena otázka náhradního parkování pro návštěvníky programu v OSTRAVAR ARÉNĚ - vzhledem k technologicky náročným přípravám jsou totiž parkoviště A + B nepřístupné od 15. ledna do 5. března, což se nejvíc dotýká hokejových fanoušků HC Vítkovice Ridera. Připraveny jsou náhradní parkovací plochy v areálu VÍTKOVICE a. s., u Městského stadionu (před areálem Ridera), před Městským stadionem, v rámci Městského stadionu a parkoviště u Clarion Congress Hotelu - v součtu se jedná o 780 parkovacích míst.

V rámci příprav Olympijského festivalu 2018 věnují organizátoři zásadní pozornost zejména dopravní situaci spojené s bohatým sportovním programem v Ostravě i v horských střediscích. Moravskoslezský kraj připravil posílení dopravy směrem k horským střediskům. Během olympiády bude co dvě hodiny jezdit z Krnova do Vrbna pod Pradědem mimořádný vlak, na který bude navazovat bezplatná autobusová doprava. Ta bude jezdit kyvadlově mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovem v pravidelných intervalech co hodinu, v sobotu a neděli co 30 minut. Návštěvníci se díky tomu vyhnou obtížnému hledání parkovacího místa a budou si moci užít Olympijský festival naplno.

Jízdní řády naleznete v sekci Doprava.

 

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: