Na Slezskoostravském hradě bude otevřena nová expozice „Muzeum záhad“

Na Slezskoostravském hradě bude otevřena nová expozice „Muzeum záhad“

16.06.2015

Od 1. července 2015 budou mít návštěvníci Slezskoostravského hradu možnost vidět novou expozici „Muzeum záhad“. Expozice vzniká ve spolupráci s českým spisovatelem, scénáristou a záhadologem Arnoštem Vašíčkem.

Nová expozice bude umístěna v podzemí hradní pevnosti, využije prostory s expozicí „Permoníků a čertů v podzemí Slezskoostravského hradu“ a nahradí stávající expozici útrpného práva.

Záhady a tajemno jsou odjakživa spolehlivým lákadlem. A Ostrava je s nimi přímo bytostně spojena. Právě zde byl natočen první český dokumentární a především i první hraný televizní seriál s tématikou historických záhad. Expozice v podzemí Slezskoostravského hradu nemá v České republice obdoby. Je koncipovaná tak, aby zaujala dětské i dospělé návštěvníky. Představí v mnoha ohledech překvapivé až senzační exponáty a přitom přinese i trochu poučení. Budete zde moci nalézt záhady světové i z našeho kraje. Přiblížíme Vám české historické záhady prostřednictvím unikátních trojrozměrných rekvizit z natáčení seriálu Strážce duší.


Mimo mnoha dalších zajímavostí zde budete mít možnost vidět:  masku smrtitajemnou templářskou relikvii, sošky trpasličích démonů....   

Náš svět není tak obyčejný, jak se na první pohled zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků.

 

Pro další informace kontaktujte:

Ing. Katrin Tomanová

tel.: +420 596 167 145, +420 723 982 003

fax: +420 596 167 125

e-mail: katrin.tomanova@cerna-louka.cz

www.cerna-louka.cz

 

Ostravské výstavy, a.s.

Obchodní společnost města Ostravy

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: