Letošní Výstavu betlémů zpestří opět reprodukovaná Česká mše vánoční s živým betlémem

24.11.2017

Od 2. prosince 2017 do 5. ledna 2018 bude probíhat v galerii Slezskoostravského hradu již 17. ročník Výstavy betlémů. I v letošním roce výstavu oživí na Zlatou sobotu reprodukovaná Česká mše vánoční s živým betlémem. Hlavní doprovodnou akcí výstavy bude vánoční jarmark Stříbrná sobota a neděle ve dnech 9. a 10. prosince 2017.

Na letošní výstavě se budou prezentovat  tzv. Třešťské betlémy, autora Tomáše Pavlíka z Ivančic, část sbírkových betlémů z Muzea Jindřichohradecka a  nebudou chybět ani  velkorozměrové keramické betlémy paní Brygity Simky z Polska. Pro velký zájem  návštěvníků bude opět vystavena sbírka historických papírových betlémů pana Ing. Tomáše Faltyse z Prahy. Taktéž Střední škola řezbářská z Tovačova se bude prezentovat prací svých studentů  velkou dřevořezbou  Svaté rodiny. Kouzelnou vánoční atmosféru  výstavy a celého areálu hradu  doplní paní Pavla Vítková majitelka firmy Decflor, s.r.o. Olomouc.

Hlavní doprovodnou akcí výstavy je Stříbrná sobota a neděle o víkendu 9. a 10. prosince. Zažijete vánoční atmosféru jarmarku, kde uvidíte ukázky řemesel a vánočních zvyků, např. lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů. Nebudou chybět vánoční představení pro děti i dospělé. Představí se umělecké soubory s lidovou a historickou hudbou, hudební soubory s koledami i práce kovářského mistra. Areál hradu bude nazdoben tradiční vánoční výzdobou. Hrad bude večer romanticky nasvícen pochodněmi a ohněm v železných koších. V dřevěných stáncích na nádvoří hradu se budou prodávat tradiční lidové a umělecké výrobky.

Příjemným zpestřením výstavy betlémů bude také reprodukovaná Česká mše vánoční od skladatele Jakuba Jana Ryby. Tuto nejslavnější vánoční skladbu v audio formátu si můžete poslechnout na Zlatou sobotu 16. prosince od 17ti hodin na nádvoří Slezskoostravského hradu. K posílení této atmosféry bude připravený živý betlém a několik stánků s vánoční tématikou. Večer zakončíme tradičním slavnostním ohňostrojem.

Přijďte si vychutnat hradní vánoční atmosféru, odpočinout si od předvánočního shonu a nakoupit drobné dárky pro své blízké!

Vstupné na Výstavu betlémů a Stříbrnou sobotu a neděli:

Dospělí                                                        80,- Kč

Děti od 3 let, studenti, ZTP, důchodci             40,- Kč

Platí VIP karta 2017

Stříbrná sobota a neděle:                 10:00 – 18:00 hod.

Výstava betlémů:                             denně 9:00 – 18:00 hod.

24. 12. 10:00 – 16:00 hod.

25. 12. 2017 – 5. 1. 2018 10:00 – 18:00 hod.

Změna programu vyhrazena.

Radka Vrublová,tel.: +420 596 167 145, +420 723 982 003