Kreativní tvoření ovládne v listopadu Černou louku!

07.11.2016

Hojný počet workshopů, kreativní nápady a inspirace, materiál a pomůcky na tvoření s výstavní slevou, handmade výrobky, seznámení s novinkami na trhu, ukázky výtvarných technik, tvůrčí nálada - to je výstava KREATIV Ostrava 2016 (11. – 13. listopadu 2016, Výstaviště Černá louka Ostrava).

Na KREATIVu Ostrava 2016 se představí více jak 150 firem a kreativců, kteří nabídnou návštěvníkům nepřeberné množství materiálu nebo pomůcek na tvoření a originálních výrobků se značkou „vyrobeno s láskou“. Pořídíte zde za rozumnou cenu například látky, galanterii, korálky a komponenty, vyřezávací šablony, razítka, nejrůznější papírový sortiment, plsť a další. Poprvé zde najdete také kompletní sortiment pro malování airbrushem - pistole, kompresory, barvy a příslušenství.

Novinkou bude workshop, kde objevíte kouzlo výroby realistických květin z pěnové gumy Foamiran. Tradičně se korálkářky mohou těšit na Darí Fejtkovou, která si pro ně opět připravila novou knihu a seznámí je s novinkami v „Korálkové škole“.  Milovníky originálních šperků určitě potěší workshop s Dianou Dee Lázňovskou, který se bude konat o víkendu a kde si společně vytvoříte krásný šperk.

Poprvé si výstavě můžete vyzkoušet pyrography neboli vypalování do dřeva, broušení skleniček nebo si vyzkoušet tibetský nástroj pro tvorbu mandal Chak-pur. Při drhání si můžete zavzpomínat při na staré časy  a vyrobit si náramek se zapínáním na knoflík. Dále si workshopech můžete vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky jako je EBRU – turecká technika malování na vodní hladinu, patchwork, decoupage, enkaustika, malování na hedvábí, korálkování, papírový pedig, plstění, práci s polymerovou hmotou, scrapbooking, razítkování, výrobu mýdel, malování na textil, pískování, výroba svíček, drhání a uzlování, olejomalbu, pletení z dutinkových přízí, nebo vystřihování.

Nebudou chybět ani ukázky jako je tkaní na malém tkalcovském stavu s pevným listem, soustružení dřevěných výrobků, vyšívání na vyšívacích strojích, pletení z papíru a jiné

Na stánku firmy Korálky a hobby Rooya se bude soutěžit o charitativní kalendář Vášeň pro tvorbu pomáhá 2017.

KREATIV Ostrava bude opět hostit výstavu QUILT Ostrava 2016.

Expozice bude umístěna ve vstupním vestibulu Výstaviště Černá louka na více jak 200 m2. Quilty budou zavěšeny na výstavních panelech a předpokládaný počet bude cca 30 - 40 exponátů. Kuriozitou výstavy bude Přátelský Quilt – deka, která byla v roce 2012 zapsána do České knihy rekordů jako největší patchworková deka se vzorem Babiččina zahrádka zhotovená nejvíce lidmi. Je šitá celá v ruce, měří 2,15 x 6,5 metrů a podílelo se na ní 1120 lidí, z níž každý ušil 1 kytičku. Současně se představí i výstava ŠITÁ CUKRÁRNA.

Podrobné informace najdete na www.cerna-louka.cz nebo FB Kreativ Ostrava.

11. 11.   10:00 - 18:00 hod.
12. 11.   10:00 - 18:00 hod.
13. 11.   10:00 - 16:00 hod.

Vstupné:

Dospělí                                                           70,- Kč