ArcelorMittal Ostrava zaměstnavatelem roku 2015 v regionu i na celonárodní úrovni

ArcelorMittal Ostrava zaměstnavatelem roku 2015 v regionu i na celonárodní úrovni

17.06.2015

Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2015 se v úterý 16. června udělovala již po třinácté. Huť ArcelorMittal Ostrava si ze slavnostního vyhlášení odnesla první místo v kategorii nad 5 000 zaměstnanců. První příčku obsadila také v regionálním kole, v Moravskoslezském kraji získala titul Zaměstnavatel regionu nad 5000 zaměstnanců.

Zvítězit v soutěži Zaměstnavatel roku je pro nás velkou poctou a zároveň potvrzením našeho dlouhodobého úsilí zajistit zaměstnancům komplexní standardy na velmi vysoké úrovni. Jsem přesvědčený, že výsledek v sobě nese i kus srdce, které do firmy většina z našich zaměstnanců vkládá. Personalisté tomu říkají vysoká angažovanost zaměstnanců,“ říká Jan Rafaj, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy ArcelorMittal Ostrava.

Třináctý ročník nejprestižnější ankety Zaměstnavatel roku, kterou pořádá Klub zaměstnavatelů a společnost Sodexo, vyvrcholil 16. června v Národní technické knihovně. Firmy, které o své zaměstnance pečují nejlépe, byly vybrány na základě mezinárodně uznávané metodiky Saratoga, podle níž výsledky připravuje odborný garant PriceWaterhouseCoopers.

„Za silné stránky společnosti považujeme například vysokou úroveň a různorodost poskytovaných benefitů, rozvojové aktivity pro zaměstnance a důraz na kariérní posuny z interních zdrojů, které u nás pokrývají jak bílé, tak i modré límečky, což nás řadí na špičku v České republice,“ dodává Rafaj.

ArcelorMittal Ostrava si svých pracovníků velmi cení. Na prvním místě stojí jejich bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Kromě nadstandardního platového ohodnocení mají zaměstnanci huti i celou škálu zaměstnaneckých benefitů, mezi které patří například týden dovolené navíc, volno s náhradou mzdy z rodinných důvodů, kvartální a roční prémie, odměna za odpracované roky a životní jubilea, odměna při odchodu do důchodu, příspěvek na dovolenou, rehabilitační programy a rekondičně-ozdravné pobyty, příspěvek při narození nebo osvojení dítěte a pomoc v tíživých životních situacích, vitamíny, bezúročné půjčky pro podporu řešení bytové situace, příspěvek na rekreaci dětí a mnoho dalšího. Svým zaměstnancům nabízí huť také nadstandardní rozvojové a kariérní možnosti a ženám nejrůznější benefity, které jim pomáhají skloubit práci s péčí o rodinu.

 

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je jediným výrobcem silničních svodidel a elektrotechnické oceli v Česku. Kromě tuzemského trhu prodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 500 zaměstnanců. Průměrná mzda v roce 2014 činila 35 124 Kč. Společnost vyrábí železo a ocel v souladu s veškerou ekologickou legislativou. S předstihem snížila vliv výroby na životní prostředí nad rámec požadavků EU a letos dokončí 13 dotovaných investic do nadstandardní ekologizace v hodnotě 3 miliard korun. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A.G.

 

 

ArcelorMittal Ostrava a.s.

Barbora Černá Dvořáková

tisková mluvčí

T  +420 595 683 390

M +420 606 774 346

barbora.cerna-dvorakova@arcelormittal.com  www.arcelormittal.com/ostrava

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

KALENDÁŘ AKCÍ:

Rychlý kontakt:

Akce a projekty, partnerství: